Operator suport tehnic (telefonic&email)

Synco Telecom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofera suport tehnic pentru persoane fizice si juridice abonati la serviciile companiei.

Responsabilitati:
-preluarea apelurilor telefonice din partea clientilor
-preluarea sesizarilor prin e-mail
-inregistrarea sesizarii in registrul electronic de sesizari
-indrumarea clientului pentru remedierea sesizarii prin telefon, atunci cand este posibil
-inaintarea sesizarii catre echipele de teren, cand nu este posibila rezolvarea prin telefon
-oferirea de suport pentru echipele de teren in momentul instalarii de abonati noi (activare client, troubleshooting in cazul unor probleme initiale asupra conectarii)
-inaintarea sesizarilor catre un superior atunci cand motivul avariei este unul ce nu poate fi remediat nici de catre echipele de teren.

CERINTE

-persoana tanara
-cunostinte peste medie utilizare PC si aplicatii Internet
-disponibilitate de a invata lucruri noi
-persoana calma
-experienta in administrarea/configurarea/suport networking strict necesara
-disponibilitate pentru lucru pe ture la ore tarzii sau in weekend (ture de 7 ore de la 10-17 si de la 17 la 24)

BENEFICII OFERITE

-forme de angajare legale din prima luna
-crestere salariu dupa perioada de proba
-bonuri de masa
-decontare taxi/benzina cand deplasarea se face in afara orelor de functionare transport in comun

Furnizor servicii Internet si operator al serviciilor online i-TV.ro si filebox.ro.

i-TV.ro este primul serviciu romanesc ce pune la dispozitie prin intermediul tehnologiei IPTV un pachet online de peste 60 posturi TV, accesibile prin conexiune fixa sau mobila. Pentru operarea serviciului, receptia, recodingul si streamingul live pentru toate cele 60 posturi se face prin echipamente proprii, sistemul fiind unul din cele mai complexe din Romania alocat operarii unui serviciu online.

Filebox.ro este cel mai accesat serviciu de stocare fisiere online \"Made in RO\", avand 1 milion de vizitatori lunar, un trafic de 600-900mbps in orele de varf, si se situeaza in primele 50 site-uri din Romania, conform trafic.ro