Operator suport tehnic telefon/mail

Synco Telecom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Furnizarea de suport tehnic prin telefon si e-mail clientilor abonati la servicii de telecomunicatii (Internet, telefonie, s.a)

-preluarea apelurilor, identificare clientilor, preluarea informatiilor despre sesizare, rezolvarea prin telefon sau inaintarea catre superior sau echipele din teren

Sediul se afla in zona Titan/Basarabia.

CERINTE

-experienta pe un post similar reprezinta un avantaj
-cunostinte bune despre retelistica / Internet / utilizare pc (mai exact - genul de persoana pe care vecinii o cheama sa-i ajute cu PC-ul cand au probleme - nu persoana care asteapta ajutorul altcuiva pentru a-si rezolva problemele)
-dictie buna (fara defecte de vorbire), cunoasterea buna a limbii romane vorbit/scris
-cunostinte rezonabile de limba engleza scris/citit
-persoana calma

Disponibilitate pentru lucrul in ture (momentan L-V10-17 / 17-24 si S-D 12-18) si 6 zile pe saptamana.

BENEFICII OFERITE

Decontarea transportului atunci cand se pleaca de la job seara.

DESCRIEREA FIRMEI

Furnizor de servicii internet.