OPERATOR SUPORT TEHNIC Internet & Date

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operatorul de suport tehnic (call center internet) este o veriga deosebit de importanta in organizatia noastra, asigurand cu profesionalism si entuziasm relatia cu clientii companiei. Dumneavoastra veti avea misiunea de a:

- receptiona si inregistra incidentele sesizate de clienti
- oferi telefonic asistenta tehnica necesara
- delega cazul catre alte departamente implicate atunci cand va depaseste nivelul de responsabilitate
- urmari situatiile delegate

CERINTE

- cunostinte hardware
- cunostinte avansate a sistemelor de operare Windows (Windows 9x, Windows NT/XP etc)
- cunostinte in retelele TCP/IP (configurare, rutare, securitate)
- experienta in utilizarea instrumentelor de monitorizare retea
- cunoastere avansata a unei distributii Linux
- abilitati foarte bune de comunicare
- disponibilitate de lucru in ture

BENEFICII OFERITE

Orar flexibil, formare initiala si continua, remunerare atractiva in functie de performante, loc de munca placut.

UPC, one of the leading broadband communications companies in Europe, owns and operates the largest pan-European group of broadband communication networks, providing entertainment and communication to 13 countries across Europe.