Operator Suport Tehnic - Cluj

RCS & RDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Asistarea telefonica a clientilor in identificarea problemelor si solutionarea acestora
¿ Supravegherea infrastructurii retelei locale si a conexiunilor cu clientii

CERINTE

¿ Cunostinte de baza despre retele de telecomunicatii (nivele OSI, stiva protocoale TCP/IP)
¿ Cunostinte de baza despre sisteme de operare uzuale Windows, Linux (configurare si diagnosticare conexiuni de retea)
¿ Cunoasterea aplicatiilor uzuale de navigare si e-mail
¿ Abilitati foarte bune de comunicare
¿ Atitudine orientata catre clienti
¿ Cunostinte medii de limba engleza
¿ Disponibilitate pentru a lucra in schimburi.

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]