Operator suport tehnic clienti

Phoenix Telecom & Network Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

muncă de birou

Atribuții:

- identificarea și rezolvarea problemelor clienților prin telefon și e-mail
- programarea de lucrări și coordonarea tehnicienilor în teren
- monitorizarea rețelei de telecomunicații și a calității serviciilor oferite clienților
- încheierea de contracte cu clienții și asistență în alegerea serviciilor oferite către aceștia

CERINTE

- studii minime: liceu cu diplomă de bacalaureat
cunoștințe de rețelistică
- capacitatea de a coordona și îndruma echipe de tehnicieni în teren
- abilitatea de a discuta calm și pe un ton plăcut cu toate persoanele care solicită asistență

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + bonusuri în funcție de activitate
- Program flexibil în ture
- Birou personal, telefon mobil și computer de serviciu

Gemenii Network este o rețea independentă de acces la internet de mare viteză înființată în anul 1998 în sectorul 2 din București și fondator al celui mai mare nod neutru de schimb de trafic din România, InterLAN Internet Exchange. În prezent furnizăm servicii de acces la internet prin cablu, telefonie fixă și televiziune prin cablu în sectorul 2 din București.