Operator suport tehnic Bucuresti

RCS & RDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Preluarea/rezolvarea telefonica a problemelor tehnice intampinate de clienti;
¿ Monitorizare (mrtg/rrdtool);
¿ Routare statica, subnetare;
¿ Configurari minimale Linux si/sau Cisco (interfete, route, firewall, servicii, NAT);
¿ Configurare minimala Windows (configurare retea, email, depanare ping/traceroute).
¿ Escaladarea problemelor care nu tin de competenta suportului tehnic.

CERINTE

¿ Absolvent studii tehnice (student in an terminal); Certificari / cursuri (CCNA) reprezinta un avantaj;
¿ Cunostinte teoretice si practice despre functionarea protocoalelor TCP/IP;
¿ Cunostinte avansate TCP/IP - controlul congestiei, confirmare/retransmisie pachete TCP;
¿ Experienta indelungata in instalare/administrare Linux (inclusiv firewall, servicii);
¿ Cunostinte despre retele (nivele OSI, organizarea DNS, RIPE);
¿ Abilitati foarte bune de comunicare;
¿ Atitudine proactiva si orientata catre client;
¿ Disponibilitate de a lucra in schimburi.

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]