OPERATOR SUPORT TEHNIC

ABL Engineering Service SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea suportului tehnic pentru aplicatii software:

Misiunea dumneavoastra:
-receptionarea, identificarea si inregistrarea problemelor tehnice pe care clientii nostri le intimpina in folosirea software-ului pe care il producem
-rezolvarea lor prin intermediul asistentei prin telefon, e-mail sau conectare remote
-operarea in sistemul intern a modificarilor necesare
-transmiterea problemelor catre departamentele implicate cind acestea depasesc nivelul dumneavoastra de responsabilitate

CERINTE

-abilitati de comunicare, capacitate de organizare, atentie la detalii, rabdare si calm in relatia cu clientii
-dinamism si disponibilitate de a invata rapid
-buna intelegere a mediului IT si a serviciilor de asistenta
-capacitate de asimilare a detaliilor tehnice legate de un produs software
-disponibilitate de lucru in ture(in intervalul orelor 06:00-20:00)
-absolvent studii superioare tehnice
-cunoastere foarte buna a limbii franceze vorbit si scris

Constituie avantaj experienta intr-o pozitie similara.
Cunostinte in retele TCP/IP(instalare, configurare, rutare, securitate).
Limba franceza nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv + bonuri de masa

Companie multinationala, lider in solutii si aplicatii software destinate indutriei agroalimentare.