OPERATOR STANTE

SC Eurogama Invest SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prelucrarea / ajustarea / conversia fisierelor pentru incadrare pe format;

- Conceperea desenelor de stanta in vederea lansarii acestora in productie ( masini de stantat, router), precum si verificarea acestora;

- Opereaza retusurilor grafice in conformitate cu cerintele de creatie;

- Urmareste productia tipografica si tine o evidenta riguroasa a lucrarilor;

- Propune noi concepte.

CERINTE

- Specializari grafica/ design;
- Experienta pe o pozitie similara- AVANTAJ;

- Cunoasterea tipurilor de carton precum si a proprietatilor acestora (grosime, rezistenta, structura, etc);

- Cunostinte la nivel superior programe specifice de operare pe computer : Corel si Adobe Illustrator;

- Persoana cu abilitati tehnice;

- Cunostinte de geometrie plana si in spatiu;

- Spirit de observatie, atentie la detalii;

- Capacitatea de organizare a propriei activitati;

- Dorinta de a asimila noi cunostinte

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru profesionist;
-Pachet salarial atractiv

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Eurogama Invest SRL este una din cele mai importante tipografii din Romania ocupand o pozitie de lider in zona tiparului publicitar si al productiei de ambalaje din carton duplex si ondulat precum si in zona productiei publicitare din material plastic. De asemenea, pentru clientii sai EUROGAMA presteaza si servicii de publicitate – creatie, media planning si buying – si servicii complexe de logistica.