Operator Sisteme IT&C

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizarea log- urilor si a taskurilor automate atit pentru aplicatii cit si pentru instantele Oracle
Efectuarea si monitorizarea backup-urilor pentru baze de date Oracle
Monitorizarea si rularea, pe baza procedurilor de lucru operationale, job-urilor Data Stage de incarcare date in DWH
Monitorizerea job-urilor de generare rapoarte DWH si rularea task-urilor de generare rapoarte conform procedurilor de lucru
Adaugarea de utilizatori in Portalul Intranet si in alte aplicatii dezvolate in tehnologia Portal, pe baza procedurilor de lucru operationale
Asigura primul nivel de suport pentru incidente, realizeaza analiza cauzelor si transmite observatiile catre system support in cazurile in care eroarea depaseste aria de competenta
Actualizarea procedurilor de lucru existente si crearea de proceduri de lucru noi
Asigura suport si monitorizare in diverse faze de proiect pentru identificarea erorilor aparute in special in faza de testare

CERINTE

Studii medii in domeniu tehnic sau economic sau sudent in anii terminali la facultate de profil (Automatica,Electonica, ASE, Informatica)
Foarte bune cunostinte de operare PC ,utilizare browser (Internet Explorer, Mozilla, Opera) , MS Office
Cunostinte minime de operare sub diverse sisteme de operare Windows (XP, Win2000) , Linux, Unix
Cunostinte de baza SQL , experienta in lucrul cu baze de date Oracle constituie un avantaj
Experienta de minim 1 an operare calculator
cunostinte de limba engleza cel putin la nivel de baza
Disponibilitate pentru lucrul in program prelungit, spirit analitic si de echipa, abilitati de lucru pe baza de deadline-uri si cutt of time-uri

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim impreuna!
Impreuna suntem mai puternici!