Operator Serigraf si / sau Tampograf

Globe Media Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desfasurarea activitatilor de imprimare serigrafica si tampografica dupa un program stabilit de catre directorul de productie
- monitorizarea activitatii utilajelor si intretinerea acestora
- monitorizarea consumului de cerneluri si alte consumabile
- pregatire solutii, emulsionare site, expunere, prepararea amestecurilor de culoare, realizarea imprimarilor prin serigrafie si transfer termic pe materiale textile si obiecte promotionale si a imprimarilor prin tampografie

CERINTE

- experienta in domeniul imprimarii serigrafice si tampografice.
- experienta in folosirea utilajelor de serigrafie semiautomate constituie un avantaj
- capacitate de munca in conditii de stress si de a respecta termenle limita impuse de fiecare proiect.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv (salariu motivant, comison din lucrari, masina de servici sau decontarea transportului)

Globe Media Advertising este importator direct( Europa , China, Pakistan) si distribuitor de materiale promotionale (sepci, tricouri, pixuri, brichete, mingii, genti, scrumiere, brichete, ceasuri, umbrele, cadouri Paste, Craciun, 8 Martie, etc) si ofera in completare urmatoarele servicii:
- personalizarea obiectelor promotionale prin serigrafie, transfer serigrafic, transfer termic, tampografie, broderie, gravura, timbre sec, folio decalcomanie, pe orice tip de suport(plastic, metal, textil, lemn, sticla, piele etc.)
- servicii de creatie si dtp : logo design, ilustratii, machetari, vectorizari
- tipar digital si offset: carti de vizita, fluturasi, pliante,brosuri, afise, postere, mape presa, cataloage de prezentare, stickere, etc
- printuri indoor/outdoor ( bannere, mash-uri, autocolant, etc)
- semnalistica indoor/outdoor (casete luminoase, litere volumetrice –sigle, mascote, sisteme expozitionale, de tip : roll-up banner stand, pop-up stand, click frame-uri, panouri publicitare pvc, dispay-uri stiplex de diferite dimensiuni cu sustinere la sol sau pe raft, cu magnet, banda dublu-adeziva, etc)