Operator schimb valutar

SC DIGITAL SALE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza tranzacţii valutare
- Viitorul angajat interacţionează cu clienţii în vederea încheierii contractelor de amanet;
- Intocmeste corect si la zi contractele de amanet, precum si lichidarea acestora;
- Verifica aurul/argintul primit de la client conform metodologiei stabilite de conducere;
- Incaseaza sumele de bani de la clienti;
- Tine evidenta primara a actelor in punctul de lucru;
- Respecta politica firmei, in ceea ce priveste conditiile de lucru
Completarea documentelor de amanet, registrului de casa, dispozitiilor de plata.
Evaluare obiecte/bijuterii din aur
Negocierea pretului obiectelor oferite spre amanetare.
Prospectarea pietei.
Incheierea, prelungirea sau lichidarea contractelor.
Depozitarea obiectelor amanetate.
Training pentru colegele noi in postul de amanetar

CERINTE

Cautam persoane (doar de sex feminin) dinamice, serioase, punctuale, cu simtul responsabilitatii, studii medii sau superioare finalizate, aspect fizic ingrijit, competenţe minime de utilizare PC WINDOWS, abilităţi de comunicare, amabile şi active, nu este necesară experienţa se asigură pregătirea.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa
Comision

CreditAmanet este o institutie financiara infiintata in luna Septembrie a anului 2008.In numai 3 ani compania a concretizat peste 19 agentii, pana la sfarsitul anului 2012 continuandu-si dezvoltarea numarului de locatii.
CreditAmanet ofera ca servicii operatiuni de creditare tip amanet,cumparare aur si argint precum si operatiuni de schimb valutar.
Sub brandul CreditAmanet functioneaza doua societati: DIGITAL SALE SRL- amanet si EUROCREDIT EXCHANGE SRL - schimb valutar, ambele activitati fiind acreditate de Banca Nationala a Romaniei.