operator router

WEISSPUNKT S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operare masina de taiat cu comanda numerica - Routter:
- Editeaza sau modifica programele pe masina atunci cand este cazul
- Verifica parametrii geometrici ai pieselor masinate folosind instrumentele de masura si control din dotare
- Regleaza si opereaza utilajul pentru debitarea diferitelor repere
- Pregatirea materialelor pentru debitare;
- Urmarirea procesului de taiere;
- Intretinerea utilajului.

CERINTE

Candidatul ideal are cunostinte in domeniul designului vectorial (Corel sau autocad etc). Abilitati tehnice si experienta in lucrul cu echipamete ca routere, plottere, cnc.

Abilitati tehnice si experienta in lucrul cu echipamete ca routere, cnc.

Cerinte:

- Experienta de minim 1 an in operare Routter;
- Studii medii;
- Cunostinte operare PC: Autocad, Corel Draw;
- Persoana comunicativa;
- Gandire pozitiva;
- Disponibilitate de invatare;
- utilizarea anterioara a utilajului Flexicam(constituie un avantaj)

BENEFICII OFERITE

Contract de munca, salariu + bonusuri anuale in functie de rezultatele obtinute.

Weisspunkt – Companie de top in domeniul productiei de materiale publicitare confectioneaza: casete luminoase, reclame, firme de orice dimensiune sau tip, litere volumetrice, copertine, totemuri, printuri de mari dimensiuni, display-uri, tuburi cu gaz spectral, roof-top, unipol, materiale promotionale, tiparituri, etc.
Cu o experienta de peste 11 ani in domeniul productiei publicitare, si cu o calitate garantata de standardele ISO 9001, putem raspunde in cel mai scurt timp cererilor dumneavoastra.