Operator rezervari extern

Romantic Travel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Lucru cu sisteme de rezervari hoteliere, touroperatori;
- Gestionarea unui numar minim de rezervari zilnice;
- Realizare comenzi, confirmari, anulari;
- Calcul tarifar;
- Control ocupare camere;
- Intocmire rapoarte catre superiori, profit-pierdere;

CERINTE

- Studii medii/ universitare, prezinta avantaj cei care au urmat cursuri pe sisteme de rezervari, cursuri pe sisteme de distributie GDS Amadeus, Worldspan, etc;
- Experinta minim 2 ani de back-office ;
- Experinta minim 2 ani in departament rezervari touroperator(comenzi, planing) sau sistem rezervari;
- Limbi straine cunoscute: engleza/ franceza/ italiana/ greaca- cel putin 1 dintre ele la nivel avansat;
- Abilitati bune de operare pe calculator(obligatoriu Excel);
- Excelente abilitati de comunicare;
- Persoana calma, ordonata, responsabila, punctuala, rezistenta la stres;

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv in functie de pregatire;
- Bonusuri periodice in functie de performante;
- Telefon de serviciu;
- Bonuri de masa;

Turoperator specializat in comercializarea de pachete turistice in Europa cu autocarul si avionul.Retea de distributie cu acoperire nationala.