Operator Retele Telecomunicatii

TZNet Date&Internet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- instalarea si configurarea echipamentelor de comunicatii la locatiile clientilor si la punctele de prezenta ale TZNet
- remedierea deranjamentelor aparute pe teren sau la clienti
- asigurarea suportului tehnic pentru echipamentele TZNet
- cablari structurate
- realizarea infrastructurii de retea

CERINTE

- minim studii liceale
- experienta în lucrari de retelistica cablare, conectare, medii de transmisie, etc.
- cunostinte de baza/medii de lucru cu computerul - configurare retelistica si aplicatii Office
- constituie un avantaj - experienta în lucrul cu echipamente electronice - notiuni de baza în lucrul cu instalatii de alimentare cu energie electrica
- constituie un avantaj permisul de conducere
- constituie un avantaj cunostintele de retelistica
- constituie un avantaj experienta intr-un post asemanator
- constituie un avantaj cunoaterea limbii engleze

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- posibiitati de promovare

TZNet este unul dintre principalii ISP-isti rezidentiali din Bucuresti, oferind servicii de acces, de transport si solutii complete pentru clientii si partenerii sai.
TZNet Date&Internet dezvolta la acest moment un program de extindere a departamentului tehnic pentru cresterea calitatii serviciilor de suport, catre clientii si colaboratorii sai.