Operator Relatii Clienti

CETELEM IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cetelem este filiala furnizoare de credite de consum a grupului financiar francez BNP Paribas si numarul 1 in furnizarea de credite de consum din Europa Continentala. In acest moment recrutam o persoana care sa ocupe postul de Operator relatii clienti.
Obiectivul principal al postului il constituie tratarea si solutionarea solicitarile tuturor clientilor externi si interni.

Responsabilitati/Activitati:

-Preia apelurile de la clienti;
-Actualizeaza permanent baza de date, in functie de schimbarea datelor personale ale clientilor;
-Identifica si promoveaza in functie de nevoile clientilor produsele financiare ale companiei;
-Sprijina si consilieaza clientul in vederea obtinerii si completarii documentatiei necesare;
-Informeaza corect si la timp clientul privind situatia financiara a contractelor;
-Preia datele de la clienti.

CERINTE

-Studii medii absolvite;
-Cunostinte utilizare PC;
-Abilitati de comunicare;
-Abilitati organizatorice;
-Capacitate de decizie;
-Capacitate de initiativa si proactivitate;
-Orientare catre client;
-Orientare spre rezultate;
-Implicare in munca de echipa;
-Atitudine comerciala.

BENEFICII OFERITE

Bonus.

Cetelem este filiala furnizoare de credite de consum a grupului financiar francez BNP Paribas si numarul 1 in furnizarea de credite de consum din Europa Continentala.
Din aprilie 2005 Cetelem este prezent si in Romania prin achizitia integrala a Credisson International SRL.
Cetelem ofera credite de consum in cele mai importante retele de distributie de distributie de electronice,electrocasnice, mobila, computere, PVC, centrale termice, telefoane mobile, echipament sportiv etc.
Avem parteneriate cu cei mai importanti jucatori pe piata de retail precum Flanco, Rombiz, Dedeman, Praktiker, Bricostore, Mobexpert, Elvila, Depozitul de Calculatoare etc.
Societatea este activa printr-o retea de 1000 de puncte de vanzare si peste 800 de angajati