Operator Printer Digital

WEISSPUNKT S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI PRECISE:
Executarea de printuri digitale de mari dimensiuni pe masina de printat de exterior REX (printare cu solventi) si printer de interior ENCAD (printare pe baza de apa).

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI:
Verificarea machetei grafice sursa (CD, mail, print martor)
Stabilirea exacta a detaliilor (dimensiune, culori, material suficient )
Prelucrare macheta finala in faza de pregatire de tipar.
Evaluare corecta a timpului de printat.
Evaluare corecta a resurselor in vederea calitatii (calitate, timp, material consumat)
Verificarea periodica a stocului de material.

Planificare: planificarea intrarii printurilor digitale de mari dimensiuni in productie;

CERINTE

Experienta:
Ani experienta in domeniu: minim 1 an - DTP
Experienta pe pozitia respectiva: preferabil, TIPOGRAFIE - avantaj
Cunostinte: Adobe PhotoShop, Corel Draw, alte programe DTP
MS Office etc.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de dezvoltare intr-un domeniu profesional, intr-o companie si intr-o piata dinamice si in continua dezvoltare.

Weisspunkt ¿ Companie de top in domeniul productiei de materiale publicitare confectioneaza: casete luminoase, reclame, firme de orice dimensiune sau tip, litere volumetrice, copertine, totemuri, printuri de mari dimensiuni, display-uri, tuburi cu gaz spectral, roof-top, unipol, materiale promotionale, tiparituri, etc.
Cu o experienta de peste 11 ani in domeniul productiei publicitare, si cu o calitate garantata de standardele ISO 9001, putem raspunde in cel mai scurt timp cererilor dumneavoastra.