Operator Printer Digital

Weisspunkt S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI PRECISE:
Executarea de printuri digitale de mari dimensiuni pe masina de printat de exterior REX (printare cu solventi) si printer de interior ENCAD (printare pe baza de apa).

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI:
Verificarea machetei grafice sursa (CD, mail, print martor)
Stabilirea exacta a detaliilor (dimensiune, culori, material suficient )
Prelucrare macheta finala in faza de pregatire de tipar.
Evaluare corecta a timpului de printat.
Evaluare corecta a resurselor in vederea calitatii (calitate, timp, material consumat)
Verificarea periodica a stocului de material.

Planificare: planificarea intrarii printurilor digitale de mari dimensiuni in productie;

CERINTE

Experienta:
Ani experienta in domeniu: minim 1 an - DTP
Experienta pe pozitia respectiva: preferabil, TIPOGRAFIE - avantaj
Cunostinte: Adobe PhotoShop, Corel Draw, alte programe DTP
MS Office etc.
Disponibilitatea de a se deplasa zilnic la sediul nostru din sos. Chitila.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de dezvoltare intr-un domeniu profesional, intr-o companie si intr-o piata dinamice si in continua dezvoltare.

DESCRIEREA FIRMEI

Acceptam provocari
Pentru ca orice performanta e unica, Weisspunkt intelege exigentele particulare ale companiei tale si nevoia de singularitate a fiecarui element ce iti asigura succesul. Noi avem grija ca ideile tale sa fie reprezentate in forme inovatoare si dinamice. Pentru ca ne plac provocarile...

Fiecare pas conteaza
Weisspunkt iti ofera servicii complete de productie publicitara si iti pune la dispozitie un serviciu de consultanta pentru aprecierea cat mai corecta a tuturor posiblitatilor de semnalistica, standardizate sau atipice, incepand de la conceptia machetelor, si continuand cu alegerea materialelor si executia produselor de care afacerea ta are nevoie pentru urmatorul pas.