OPERATOR PRELUCRARE FACTURARE COMENZI

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia comenzile lansate de clienti si reprezentantii vanzari prin e-mail, telefon, fax;
- Asista clientul in elaborarea comenzii, furnizeaza informatii privind caracteristicile produselor, sugereaza produse adecvate cererii, inlocuieste produse fara stoc;
- Urmareste corelarea intre datele din gestiune si cele din comenzi (denumire clienti, denumire produse, coduri, etc) si semnaleaza orice diferenta intre ele;
- Emite facturi folosind programul de contabilitate;
- Inregistreaza comenzile si le transmite catre punctele de pregatire comenzi;
- Monitorizeaza si controleaza activitatile de pregatire a marfii si de facturare in vederea livrarii;
- Comunica problemele ivite in prelucrarea comenzilor catre clienti, reprezentanti de vanzari si aprovizionare;
- Urmareste si opereaza restantele.

CERINTE

- Studii medii/superioare, de preferat economice;
- Cunostinte foarte bune operare PC (Word, Excel, Internet);
- Experienta in domeniul comercializarii produselor de papetarie, birotica, tipar;
- Cunostinte foarte bune de contabilitate primara (constituie avantaj lucrul intr-un program de contabilitate);
- Persoana deschisa, receptiva la nou, atenta la detalii, promptitudine in rezolvarea problemelor.

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa;
- Transport asigurat;
- Echipa tanara, dinamica;
- Mediu de lucru placut.

Companie nationala ce are obiect de activitate importul si distributia de birotica & papetarie si productie tipografica