Operator Plati

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Responsabil pentru corectitudinea inregistrarilor/ operarilor in baza de date.
• Rezolva cazurile ce ii sunt alocate in aplicatia CRM in concordanta cu targetul stabilit de catre superior.
• Proceseaza si monitorizeaza zilnic inregistrarile pentru alocarea platilor primite de la departamentele implicate in activitatea financiara si/sau de la clientii externi, in concordanta cu targetul stabilit de catre superior.
• Pregateste informatiile primite, in mod efectiv si corect, pentru a putea fi procesate in sistem.
• Propune solutii pentru imbunatatirea activitatii echipei in concordanta cu necesitatile si strategia companiei.
• Responsabil pentru intocmirea si intretinerea informatiilor financiare/economice ca arhiva locala.

CERINTE

• Studii superioare in domeniul economic (in curs sau finalizate)
• Cunostinte referitoare la MS Windows , MS Office.
• Cunostinte minime financiare si contabile
• Cunostinte de limba Engleza
• Capabilitati analitice si de sinteza
• Capacitate organizatorica
• Abilităţi de comunicare; flexibilitate, deschidere la sugestii, gândire pozitivă
• Integritate şi dedicare; deschidere şi onestitate
• Spirit de iniţiativă, proactivitate; dorinţă de perfecţionare continuă
• Orientare către rezultate; eficienţă;
• Nivel ridicat de atenţie şi concentrare,
• Interes pentru maxima satisfacţie a clienţilor interni şi externi

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.