Operator plati

UPC Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati specifice:

• Responsabil pentru corectitudinea inregistrarilor/ operarilor in baza de date.
• Rezolva cazurile ce ii sunt alocate in aplicatia CRM in concordanta cu targetul stabilit de catre superior.
• Proceseaza si monitorizeaza zilnic inregistrarile pentru alocarea platilor primite de la departamentele implicate in activitatea financiara si/sau de la clientii externi, in concordanta cu targetul stabilit de catre superior.
• Pregateste informatiile primite, in mod efectiv si corect, pentru a putea fi procesate in sistem.
• Propune solutii pentru imbunatatirea activitatii echipei in concordanta cu necesitatile si strategia companiei.
• Responsabil pentru intocmirea si intretinerea informatiilor financiare/economice ca arhiva locala.

CERINTE

Profil de candidat:

• Studii superioare in domeniul economic (in curs sau finalizate)
• Cunostinte referitoare la MS Windows , MS Office.
• Cunostinte minime financiare si contabile
• Cunostinte de limba Engleza
• Capabilitati analitice si de sinteza
• Capacitate organizatorica
• Abilităţi de comunicare; flexibilitate, deschidere la sugestii, gândire pozitivă
• Integritate şi dedicare; deschidere şi onestitate
• Spirit de iniţiativă, proactivitate; dorinţă de perfecţionare continuă
• Orientare către rezultate; eficienţă;
• Nivel ridicat de atenţie şi concentrare,
• Interes pentru maxima satisfacţie a clienţilor interni şi externi

UPC România este una dintre cele mai mari companii de comunicaţii prin cablu din ţara noastră, oferind servicii de televiziune prin cablu şi prin satelit, internet de mare viteză şi telefonie fixă digitală. Reţelele UPC România deservesc, în acest moment, peste 1.156.000 de clienţi în 200 oraşe. Potrivit viziunii companiei, această lume fascinantă în care trăim, dar deseori complexă, trebuie să fie accesibilă tuturor. Cei 10.000 de angajaţi UPC din Europa dau viaţă viziunii companiei prin simplitatea şi căldura umană care se regăsesc în fiecare din acţiunile lor. UPC România este afiliată la Liberty Global, Inc. (www.upc.ro)

Liberty Global, Inc. este liderul industriei mondiale de comunicaţii prin cablu oferind servicii avansate de video, voce şi internet în bandă largă, pentru a-şi conecta clienţii la lumea informaţiei, a comunicării şi a divertismentului. LGI oferă servicii de înaltă calitate, către aproximativ 18 milioane de clienţi din 14 ţări în principal în Europa, Chile şi Australia. (www.lgi.com)