Operator macinare fina (in fabrica)

GEALAN Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

CE VEI FACE IN ECHIPA GEALAN?

• Vei pregati sortimentele de rebut, deseurile din PVC de la firmele partenere Gealan (cazute din procesul de fabricare tamplarie din PVC), conform instruirii specifice acestei activitati si normei de lucru stabilita;
• Vei efectua procesul de tocare rebut tinand cont de instructiunile specifice de lucru pentru tocatura si utilizarea utilajului de macinare fina;
• Vei efectua procesul de segmentare a barelor rebut tinand cont de instructiunile specifice de lucru si utilizarea fierastraului;
• Inregistreaza activitatea desfasurata in formularele specifice, respectand instructiunile de lucru;
• Depoziteaza sacii cu deseuri PVC sortati in spatii stabilite;
• Utilizeaza stivuitorul pentru realizarea unor activitati suport pe timpul procesului specific Sectiei Reciclare.

CERINTE

NE DORIM CA VIITORUL NOSTRU COLEG:
• Sa fie o persoana cu putere de munca, serios, atent, bun coleg cu indemanare si abilitati tehnice;
• Sa aiba minim studii medii finalizate;
• Sa aiba atestat de stivuitorist

BENEFICII OFERITE

CE ITI OFERIM?

• Contract de munca pentru perioada nedeterminata;
• Program de 8 ore in schimburi cu pauza de masa (06.00 – 14.00, 14.00 – 22.00, 22.00 – 06.00);
• Echipa de oameni primitori si dinamici cu peste 10 ani experienta;
• Posibilitate de formare profesionala (calificari);
• Asigurare privata de sanatate;

PACHET SALARIAL
• salariu: 2700 lei/net (2000 lei/net+700 lei/net prevederile Ordonantei de urgenta nr. 111/2019)
• tichete de masa: 15 lei/zi lucrata (aproximativ 300 lei/net);
• ore suplimentare platite;
• decontare transport la si de la locul de munca conform procedurilor interne (Bucuresti, Bd. Iuliu Maniu nr.612-614, Sector 6);

GEALAN Romania este compania care a construit profilele din PVC pentru cele mai multe din usile si geamurile pe care le deschizi si inchizi zilnic. Alte produse Gealan se regasesc in rulouri, obloane, diferite accesorii pentru ferestre si usi.
Performanta reprezinta misiunea companiei GEALAN, iar scopul este cel de a-si intari pozitia de competitor pe piata producatoare de profiluri PVC. Pentru ca toate proiectele sa fie de succes, GEALAN pune accent pe consolidarea relatiilor atat cu partenerii, cat si cu angajatii sai.
GEALAN Romania este subsidiara din Romania a grupului german GEALAN Fenster Systeme GmbH, producator de profile din PVC pentru usi si ferestre cu geam termoizolator si face parte din din grupul Veka, liderul pe plan global in domeniul pietei de sisteme de ferestre din PVC, cu o cifra de afaceri de 1 miliard euro.
Din 2014 GEALAN Romania este furnizor oficial al Casei Regale a Romaniei ca semn de recunoastere a calitatii produselor si serviciilor oferite.