Operator Logistica

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Personal Services Group angajeaza pentru unul dintre clientii sai - Operator Logistica

Responsabilitati:
- intocmire, urmarire si prelucrare comenzi
- asistenta in coordonarea si planificarea diferititelor evenimente organizate de catre companie
- participa la activitati de livrare si montaj in conditii de sezonalitate ridicata a vanzarilor
- preluarea atat a apelurilor telefonice si a mesajelor si transmiterea lor catre persoanele avizate, cat si primirea, trimiterea si organizarea corespondentei ( inclusiv electronice) pe care o arhiveaza si inregistreaza dupa nevoi
- intocmirea si urmarirea pontajului lunar al angajatilor
- intocmire comanda bonuri de masa angajati
- intampina cu profesionalism clientii/vizitatorii
- emite chitante, facturi, bonuri fiscale
- intocmeste registrul de casa la punctul de lucru
- evidenta facturi intrari si iesiri
- emitere si arhivare raport de casa de marcat si POS zilnic, la inchidere de program
- evidenta a documentelor oficiale generate de activitatea desfasurata la punctul de lucru, precum si arhivarea acestora
- alte activitati de secretariat
- gestioneaza materialele necesare activitatilor de birou
- gestioneaza si raspunde pentru stocul local de marfa prezentata spre vanzare la punctul de lucru
- trimitere de rapoarte catre superiorul direct, la sfarsit de luna ( cel tarziu data de 5 a lunii urmatoare): casa lei, situatie stoc la punctul de lucru, pontaj luna precedenta, tabel centralizator comenzi
- intretinerea showroom-ului in ordine, astfel incat poate fi vizitat de clienti sau parteneri precum si semnalarea catre conducerea firmei a diferitelor probleme care genereaza dezordine
- respectarea regulamentului de ordine interioara

CERINTE

- capacitatea de a comunica efectiv cu colegii, clientii, partenerii
- cunoasterea la nivel mediu a limbii engleze
- dorinta de implicare in activitatile de la locul de munca
- experienta dovedita in facturare
- cunoasterea pachetului office ( in special, Microsoft Excel)
- cunostinte in folosirea POS-ului
- experienta in activitati de gestiune
- experienta in activitati administrative

PERSONAL SERVICES GROUP este una dintre firmele cele mai importante in domeniul leasingului de personal si al recrutarii de personal din Ungaria.
Prin dezvoltarea continua si largirea gamei serviciilor noastre ne ocupam de tot ce inseamna managementul fortei de munca al unei companii.
Pe langa Sediul Central din Budapesta alte birouri regionale stau la dispozitia Partenerilor nostri si aplicantilor prin profesionisti si specialisti in domeniu. La momentul actual avem birouri in Slovacia, Cehia, Romania si Germania, intentionam si continuarea acestei extinderii.
PERSONAL SERVICES GROUP va pune la dispozitie cu o gama de servicii in domeniul resurselor umane: Recrutare de personal; Leasing forta de munca; Administrare de personal; Consultanta HR; Testare si Evaluare; Formare profesionala.

Pentru mai multe informatii, puteti accesa:

Website: www.oferimdemunca.ro
E-mail: info@oferimdemunca.ro
Tel.: 021.310.48.00