Operator IT

GROUP QUEEN MONACO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:
- Intocmeste registrul de casa si notele de receptie conform documentelor de achizitie;
- Incaseaza banii adusi de agentii de vanzari,se asigura sa nu existe diferente intre total chitante si total numerar incasat, intocmeste monetarul in vederea depunerii incasarilor la banca;
- Verifica facturile si chitantele introduse de agentii de vanzari in PDA (palmOS);
- Introduce si este responsabil de corectitudinea datelor operate pentru sistemul de lucru cu PDA, din punct de vedere al: produselor, magazinelor, agentilor livratori, rute si al ordinii cronologice. Verifica aceste date prin intermediul aplicatiei informatice;
- Introducerea facturilor, chitantelor si bonurilor de consum conform legislatiei in vigoare;
- Introduce incasarile prin casa/banca si platile prin banca, verificarea extrasului de cont;
- Intocmeste borderourile de depunere a instrumentelor bancare;
- Elibereaza documente cu regim special pe baza fiselor de magazie si a bonurilor de consum si se asigura de intocmirea, introducerea in aplicatia de gestiune si contabilitate a acestora;
- Intocmeste rapoarte zilnice si saptamanale solicitate de sefii ierarhici, rapoarte de stoc, fise de magazie, rulaj marfuri, etc.;
- Introduce preturile de stornare in fiecare saptamana pentru retururile de marfa in aplicatia de gestiune si contabilitate;
- Indosariaza documentele cu care lucreaza si le arhiveaza;
- Mentine relatia cu clientul intern si extern in ceea ce priveste rapoartele furnizate;
- Actioneaza independent si in echipa pentru indeplinirea obiectivelor;

CERINTE

- Nivel de studii: medii,superioare, preferabil economice
- Experienta pe un post similar: minim 2 ani
- Cunostinte de contabilitate primara
- Cunostinte de operare PC - nivel foarte bun pentru Windows, MS Office, Internet Explorer, Outlook Express, programe de contabilitate si gestiune, alte programe informatice, in functie de reglementarile legale
- Experienta in lucrul cu conturile de clienti de pe Key Accounts locali si internationali
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii
- Aptitudine generala de invatare
- Atentie concentrata
- Echilibru emotional
- Punctualitate
- Receptiv, open-minded, prezentare personala impecabila

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-o companie de succes pe piata romaneasca
- O echipa tanara, dinamica si entuziasta

Compania Queen Monaco este una dintre companiile mari din Romania pe piata de: distributie FMCG, transport rutier de marfuri, servicii logistice si productie produse din tutun. Are o experienta de peste 10 ani si detine o retea bine organizata in zonele acoperite. Compania are un portofoliu impresionant de branduri proprii, fiind unic importator si distribuitor al: Sun Foods, XL Energy, Kara Mia. De asemenea produce si distribuie marcile de tigari Army si Roxboro.
Pe langa acestea, Queen Monaco este distribuitor autorizat pentru numeroase marci de renume: Doncafe, Lavazza, Davidoff, Gauloises, Primola, Heidi, Tymbark etc.
Pentru mai multe informatii, accesati www.queenmonaco.ro