Operator IT

GROUP QUEEN MONACO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:
- Intocmeste registrul de casa si notele de receptie conform documentelor de achizitie;
- Incaseaza banii adusi de agentii de vanzari,se asigura sa nu existe diferente intre total chitante si total numerar incasat, intocmeste monetarul in vederea depunerii incasarilor la banca;
- Verifica facturile si chitantele introduse de agentii de vanzari in PDA (palmOS);
- Introduce si este responsabil de corectitudinea datelor operate pentru sistemul de lucru cu PDA, din punct de vedere al: produselor, magazinelor, agentilor livratori, rute si al ordinii cronologice. Verifica aceste date prin intermediul aplicatiei informatice;
- Introducerea facturilor, chitantelor si bonurilor de consum conform legislatiei in vigoare;
- Introduce incasarile prin casa/banca si platile prin banca, verificarea extrasului de cont;
- Intocmeste borderourile de depunere a instrumentelor bancare;
- Elibereaza documente cu regim special pe baza fiselor de magazie si a bonurilor de consum si se asigura de intocmirea, introducerea in aplicatia de gestiune si contabilitate a acestora;
- Intocmeste rapoarte zilnice si saptamanale solicitate de sefii ierarhici, rapoarte de stoc, fise de magazie, rulaj marfuri, etc.;
- Introduce preturile de stornare in fiecare saptamana pentru retururile de marfa in aplicatia de gestiune si contabilitate;
- Indosariaza documentele cu care lucreaza si le arhiveaza;
- Mentine relatia cu clientul intern si extern in ceea ce priveste rapoartele furnizate;
- Actioneaza independent si in echipa pentru indeplinirea obiectivelor;

CERINTE

- Nivel de studii: medii,superioare, preferabil economice
- Experienta pe un post similar: minim 2 ani
- Cunostinte de contabilitate primara
- Cunostinte de operare PC - nivel foarte bun pentru Windows, MS Office, Internet Explorer, Outlook Express, programe de contabilitate si gestiune, alte programe informatice, in functie de reglementarile legale
- Experienta in lucrul cu conturile de clienti de pe Key Accounts locali si internationali
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii
- Aptitudine generala de invatare
- Atentie concentrata
- Echilibru emotional
- Punctualitate
- Receptiv, open-minded, prezentare personala impecabila

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-o companie de succes pe piata romaneasca
- O echipa tanara, dinamica si entuziasta

Compania Queen Monaco face parte din grupul cu acelasi nume si este specializata in distributia bunurilor de larg consum. Are o experienta de peste 10 ani si detine o retea bine organizata si dezvoltata in toata tara. Compania are un portofoliu impresionat de branduri proprii, alaturi de brandurile recunoscute cum sunt Perfeti, Davidoff, DonCafe.

Pentru mai multe informatii despre Queen Monaco, puteti accesa site-ul www.queenmonaco.ro.