Operator introducere si validare date cu franceza sau germana

XL World a Xerox Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul : Operator introducere validare si prelucrare date

Obiectivul postului

- Sortarea, scanarea si indexarea documentelor pe support hartie respectand normele de calitate agreate precum si a politicilor / procedurilor interne Xerox.
- Asigurarea nivelului agreat de servicii

Atributii
• Receptionarea documentelor care urmeaza sa fie procesate
• Desfacerea si, daca se specifica, numararea plicurilor/ coletelor
• Cunoasterea parametrilor de calitate a documentelor pe suport de hartie, pentru ca procesul de scanare sa se desfasoare in conditii optime
• Sortarea documentelor in functie de criteriile stabilite
• Pregatirea cu rigurozitate a loturilor de documente, dupa criteriile stabilite, in vederea
• Verificarea integritatii documentelor pe suport de hartie, repararea lor, daca este cazul, si transmiterea lor in stare optima pentru scanare
• Asigurarea starii de functionare a echipamentelor din flota administrata din punct de vedere:
- al mentenantei scannerului (pastrarea curateniei echipamentelor si a spatiului din jur)
- sesizarea erorilor/defectiunilor echipei tehnice
- cunoasterea aplicatiei de scanare si buna utilizare a acesteia
• Setarea echipamentului in functie de necesitati:
- cunoasterea setarilor de scanare
- Salvarea fisierelor in mediul de stocare
• Cunoasterea elementelor care trebuie verificate si indexate
• Extragerea datelor de pe suport electronic
• Verificarea datelor extrase din documente pe suport electronic
• Arhivarea documentelor ulterior scanarii
• Refacerea coletelor de arhive cu documente si predarea acestora catre beneficiar in aceleasi conditii ca si la preluare
• Cautarea, dupa anumite criterii, a documentelor arhivate si extragerea acestora din arhive
• Cunoasterea si respectarea termenelor limita stabilite
• Pastrarea confidentialitatii informatiilor clientilor
• Cunoasterea si respectarea politicilor si procedurilor interne XEROX
• Respectarea normelor de protectia muncii, PSI
• Cunoasterea si respectarea regulamentului de ordine interioara al Xerox Romania
• In functie de incarcarea pe proiecte, managerul direct poate aloca operatorului activitati complementare specifice BPS.
• Sa respecte standardele de calitate agreate de XEROX;
• Sa execute norma zilnica, actualizata periodic de managerul direct si prevazuta in cheklist-ul pentru care salariatul isi exprima acordul, de cate ori acesta se modifica;
• Cunoasterea si respectarea criteriilor de evaluare stabilite de angajator:
- productivitatea ( ex: numar produse per unitate de timp- respectarea timpului de raspuns catre clienti- SLA)
- atentie la detalii ( livrarea serviciilor sa se incadreze in anumite standarde – respectarea SLA)

CERINTE

Cerinte si competente minime
• Atentie la detalii
• Capacitatea de a intelege criteriile de sortare a documentelor
• Aptitudini tehnice
• Rezistenta la munca repetitiva
• Rezistenta la stres
• Organizare
• Comunicare eficienta
• Lucrul in echipa
• Orientare catre client
• Gandire analitica
• Viteza de operare
• Acuratetea procesarii

Experienta Nu este necesara experienta de munca anterioara

Studii
• Diploma de Bacalaureat – specific economic (este un plus)
• Cunoasterea altor limbi straine este un plus
• Absolvirea altor cursuri reprezinta un plus

With sales approaching $23 billion, Xerox (NYSE: XRX) is the world’s leading enterprise for business process and document management. Its technology, expertise and services enable workplaces – from small businesses to large global enterprises – to simplify the way work gets done so they operate more effectively and focus more on what matters most: their real business. Headquartered in Norwalk, Conn., Xerox offers business process outsourcing and IT outsourcing services, including data processing, healthcare solutions, HR benefits management, finance support, transportation solutions, and customer relationship management services for commercial and government organizations worldwide. The company also provides extensive leading-edge document technology, services, software and genuine Xerox supplies for graphic communication and office printing environments of any size. The 140,000 people of Xerox serve clients in more than 160 countries.