Operator Helpdesk - IT- Ref A.G.

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia apelurile telefonice si inregistreaza cererile de support IT in aplicatia specializata;
- Rezolva telefonic sau prin intermediul programelor de Remote Access incidente din aria de competenta;
- Repartizarea solicitarilor catre echipele specializate de service;
- Generarea rapoartelor periodice legate de activitatea HelpDesk.

CERINTE

- cunostinte generale sisteme de operare Microsoft, MS Office, Antivirus, diferite pechete software. Constituie un mare avantaj experienta in lucru cu Active Directory si Microsoft Exchange;
- cunostinte generale retelistica;
- cunostinte generale troubleshoting Hardware;
- abilitati de comunicare, interrelationare si lucru in echipa;
- atitudine orientata client;
- seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut;
- Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni.

Sisteme de Securitate si Militare, IT si Comunicatii, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative