Operator Helpdesk -IT

SC UTI GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Preluarea solicitarilor de asistenta tehnica de la clienti prin canalele de comunicatie: tel, email, fax, web, etc
- Inregistrarea acestor solicitari in aplicatia informatica
- Rezolvarea solicitarilor de asistenta tehnica sau escaladarea acestora catre persoanele in masura sa le rezolve
- Evidentierea in aplicatia informatica a modului de rezolvare a tuturor solicitarilor
- Respectarea procedurilor companiei in privinta furnizarii acestui tip de servicii
- Stabilirea si mentinerea unei bune relatii profesionale cu clientii
- Respectarea standardelor cat si indicatorilor de calitate stabiliti
- Generarea de rapoarte periodice si la cerere
- Instalarea, configurarea, mentenanta de sisteme Windows
- Indeplineste atributiile ce-i revin din documentatia sistemului de asigurare a calitatii ( manual si procedura AQ )
- Modificarea si adaugarea de noi statii de lucru in retea (cablare, configurare, statie, switch-uri)- configurare retele, imprimante
- Instalarea si depanarea aplicatiilor specifice companiei
- Gestionarea echipamentelor periferice
- Indeplinirea atributiilor ce-i revin din documentatia sistemului de management integrat calitate, mediu, securitatea si sanatatea muncii (manualul de management integrat, proceduri generale si proceduri specifice domeniului).

CERINTE

- Cunostinte avansate depanare PC
- Cunostinte avansate sisteme de operare (Windows 9x/2000/XP)
- Cunostinte medii sisteme de operare server (Windows NT/2000 Server/Linux)
- Cunostinte medii echipamente transfer de date (switch-uri, router-e)
- Cunostinte medii cablare structurata

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut
- Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni

Grupul de firme UTI exista din 1990 pe piata romaneasca si are in componenta sa peste 60 de firme care, in functie de specificul obiectului de activitate, sunt structurate, in 5 divizii:
- Divizia de Sisteme de Securitate si Militare
- Divizia IT&C
- Divizia Instalatii si Constructii
- Divizia Mentenanta si Administrare.
- Divizia Produse