Operator Facturare

Intelectbrick SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Emite, opereaza si verifica facturile de marfa sub aspectul corectitudinii si completitudinii lor
- Asigura analiza periodica a utilizarii si starii mijloacelor fixe
- Inregistreaza facturile in sistemul de gestiune a stocurilor
- Asigura desfasurarea activitatii financiar-contabile in conformitate cu legislatia de specialitate
- Asigura respectarea regulilor de intocmire a bilantului contabil, depunerea la termen si publicarea acestuia
- Asigura pastrarea documentelor justificative, a registrelor si a bilanturilor contabile
- Analizeaza indicatorii de afaceri
- Prezinta Directorului General rapoarte continand rezultatele financiare ale firmei
- Stabileste proceduri de lucru generale sau specifice care sa asigure evidenta de gestiune
- Stabileste principiile de organizare a sistemului informational
- Calitatea activitatii financiar-contabile a societatii si corectitudinea analizelor economice
- Imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate
- Respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru

CERINTE

- MS Office - nivel foarte bun
- Aptitudine generala de invatare
- Aptitudini de comunicare
- Aptitudini de calcul
- Inteligenta de nivel mediu
- Atentie concentrata
- Echilibru emotional
- Capacitate de a lucra cu oamenii
- Rezistenta mare la stres
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare
- Punctualitate
- Experienta operator intr-un program de gestiune (constituie un avantaj)

BENEFICII OFERITE

-Detalii la interviu

Compania Intelectbrick este un furnizor renumit de jucarii educationale de tip lego.