Operator facturare

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste in sistem dispozitiile de facturare si le sorteaza in functie de transportator
- Tipareste facturile, certificatele de garantie si foile de expeditie pentru marfa ce urmeaza a fi livrata si preda documentele necesare eliberarii produselor la postul de pregatire marfa;
- Transmite orice modificare ce apare in graficul de livrare;
- Intocmeste si transmite catre transportatorul extern borderoul cu expeditiile din ziua in curs ;
-Transmite catre departamentele implicate in urmarirea expeditiilor detalii despre coletele livrate (foile de expeditie, numarul de colete, kg etc)
- Se ocupa de intocmirea documentelor de stornare sau anulare si se asigura de retragerea produselor atat fizic cat si scriptic
- Transmite catre departamentul vanzari eventuale nereguli identificate la comenzile procesate
- Trimite catre departamentul Contabilitate dosarele cu facturile rosii, rapoartele zilnice de casa, chitantele de anulat

CERINTE

- cunostinte de contabilitate primara;
- experienta de minim 6 luni pe un post similar;
- cunostinte operare PC (Word, Excel)
- cunostinte privind functionarea unui soft de contabilitate constituie avantaj;
- foarte buna putere de concentrare, atentie si minutiozitate.

BENEFICII OFERITE

Un mediu de lucru tanar, salariu atractiv.

Lansat în 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul si produse de birotica, eMAG se numara printre creatorii pietei de comert electronic din România. Adaptarea permanenta a serviciilor la realitatile pietei sii orientarea catre client au propulsat si au mentinut eMAG în pozitia de lider constant al pietei.

eMAG are un portofoliu în care se regasesc atât produse si solutii IT si de comunicatii, cât si echipamente electronice si electrocasnice, oferta sa extinzându-se permanent. Compania opereaza magazinul www.emag.ro precum si cinci showroom-uri deschise în Bucuresti, Iasi, Ploiesti, Cluj si Timisoara.

In cei 9 ani de activitate, echipa eMAG a crescut in ritm alert, ajungand in prezent la un numar de aproximativ 260 de angajati. eMAG sustine in continuare dezvoltarea fortei de munca din Romania, oferind locuri de munca de inalta specializare, intr-o piata in plina evolutie.