OPERATOR FACTURARE

SC HELINICK SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea si urmarirea comenzilor de la agentii de vanzari sau direct de la clienti ;
- Pregatirea si urmarirea livrarilor de produse catre clienti in conformitate cu comenzile
- Mentinerea unei relatii permanente cu clientii (comunicarea schimbarilor de preturi la produse, promotii etc.) ;
- Intocmirea si gestionarea facturilor corespunzatoare comenzilor primite in conformitate cu dispozitiile de livrare confirmate de catre Dept. Logistica
- Gestionarea informatiilor referitoare la stocuri ;
- Informarea agentilor de vanzari asupra dificultatilor aparute in relatia cu clientii, asupra problemelor legate de stocuri, termene de livrare ;
- Intocmirea si arhivarea facturilor corespunzatoare comenzilor primite si a tuturor documentelor pe baza carora se desfasoara activitatea si care trebuie pastrate cfm legii sau procedurilor interne
- Elaborarea de rapoarte specifice .

- Raspunde pentru acuratetea inregistrarilor in sistem si in documentele comerciale

CERINTE

- Minim absolvent liceu;
- Cunostinte utilizare MS Office (Word, Excel) si internet (E-mail)
- Experienta minim un an
- Cunoasterea unui program de contabilitate – Ciel versiunea Windows reprezinta un avantaj
- Seriozitate, atentie la detalii;
- Rapiditate in operare date
- Capacitate de auto-organizare
- Abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

-Salariu atractiv

Import & instalari sisteme de electrosecuritate, antiincendiu, antiefractie, EAS, CCTV