Operator facturare

S.C. ICME ECAB S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul Departamentului Comercial, operatorul facturare are urmatoarele responsabilitati:
- intampina clientii/delegatii;
- verifica existenta produselor in stoc si ofera informatii despre acestea clientilor/delegatiilor;
- verifica datele de identificare/contact ale clientilor/delegatilor;
- intocmeste dispozitii de livrare pentru produsele ce trebuie predate clientilor/delegatilor;
- intocmeste facturile in baza dispozitiilor de livrare operate si a tichetelor de cantarire a marfurilor;
- elibereaza facturile catre clienti/delegati, in baza documentelor de plata;
- participa la inventarele curente si periodice ale produselor;
- intocmeste diverse situatii si rapoarte la solicitarea conducerii deopartamentului.

CERINTE

Candidatul(a) ideal este absolvent(a) de liceu cu diploma de bacalaureat, de preferat in domeniul economic, are bune cunostinte de operare PC, are domiciliul stabil in apropierea companiei (Drum Intre Tarlale nr. 42, sector 3, Bucuresti), este ordonat si constiincios, are capacitatea de a lucra intr-un ritm intens, atat in echipa cat si individual, este dispus la program de lucru prelungit.