OPERATOR FACTURARE

SC TIRAVIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Verifica facturile de marfa
- Verifica facturile de marfa sub aspectul corectitudinii si completitudinii lor
- Organizeaza inventarierea patrimoniului si valorificarea rezultatelor
- Asigura permanent disponibilitatile necesare si mentinerea capacitatii de plata (cash flow)
- Asigura plata la termen a obligatiilor financiare ale firmei fata de bugetul de stat, alte obligatii fata de terti
- Asigura relatia cu bancile si alte institutii financiare
2. Inregistreaza facturile in sistemul de gestiune a stocurilor
- Asigura desfasurarea activitatii financiar-contabile in conformitate cu legislatia de specialitate
- Asigura pastrarea documentelor justificative, a registrelor si a bilanturilor contabile
- Urmareste constituirea fondurilor si utilizarea acestora cu respectarea dispozitiilor legale
3. Emite facturi de prestari servicii marketing
4. Asigura relatia cu furnizorii
5. Verifica jurnalele de cumparare si vanzare
- Stabileste proceduri de lucru generale sau specifice care sa asigure evidenta de gestiune
- Stabileste principiile de organizare a sistemului informational

CERINTE

NIVEL DE STUDII: medii, preferabil economice
CURSURI DE PREGATIRE: Contabilitate
EXPERIENTA:
IN SPECIALITATE: minim 2 ani
CUNOSTINTE OBLIGATORII:
- MS Office - nivel foarte bun
-Program de contabilitate SAGA
APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE:
- Aptitudine generala de invatare
- Aptitudini de comunicare
- Aptitudini de calcul
- Abilitati de negociere
CERINTE PENTRU EXERCITARE:
- Inteligenta de nivel mediu
- Atentie concentrata
- Echilibru emotional
- Capacitate de a lucra cu oamenii
- Rezistenta mare la stres
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare
- Punctualitate

BENEFICII OFERITE

CM,SALARIU,BONURI DE MASA

DESCRIEREA FIRMEI

Infiintata in anul 2003,
Importa si distributie produse electrocasnice Taurus si aparatura profesionala beauty Winsor by Taurus (Spania)