Operator export - multinationala

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie multinationala ce-si desfasoara activitatea in domeniul colectarii si procesarii deseurilor metalice suntem in cautarea unui operator export.

Principalele atributii sunt:
- urmareste contractele in derulare privind exportul produselor companiei catre spatiul comunitar si extra-comunitar
- urmareste dpdv logistic indeplinirea obligatiilor contractuale fata de clientii exteni
- cunoaste foarte bine reglementarile INCOTERM
- pregateste, proceseaza si depune declaratiile vamale, precum si toate documentele necesare operatiunilor de export pentru bunurile transportate in reteaua de transport naval sau rutier a companiei
- mentine legatura cu ceilalti angajati din cadrul companiei cu scopul realizarii unei comunicari eficiente, care sa asigure desfasurarea in conditii optime a proceselor de export.
- realizeaza analize si rapoarte solicitate de catre conducerea companiei.

CERINTE

- experienta de minim un 2 ani pe un post similar
- cunostinte aprofundate de legislatie vamala si comerciala
- cunostinte aprofundate INCOTERM
- cunostinte de operare PC (pachetul Microsoft Office si un program de specialitate)
- abilitati de lucru in echipa
- bun organizator
- limba engeleza - minim nivel mediu
- studii superioare finalizate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, in functie de experienta

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/ schimbarea/ consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte, fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta.
Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.