Operator DTP

EUROCOR IECC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- machetarea si optimizarea machetelor cursurilor pe care le realizează Institutul Eurocor;
- pregătirea materialelor pentru tipar;
- scanare si procesare imagini;
- lucrările se realizeaza exclusiv la sediul Institutului Eurocor;

CERINTE

- experienţă în machetare de minimum 1 an;
- foarte bune cunoştinţe de software pentru machetare text (preferabil Page Maker) si cunoştinţe medii de Corel si Photoshop;
- bune cunoştinţe de pregătire pentru tipar si constituie un avantaj exeperienţa în pregătire de materiale pentru rizograf;
- atenţie la detalii;
- rapiditate in execuţie;
- capabil să respecte termenele;
- persoană cu iniţiativă si capabilă sa lucreze independent;
- creativitate în găsirea soluţiilor tehnice;
- rezistenţă la stress;
- spirit de echipă;

BENEFICII OFERITE

Obligatorie precizarea nivelului financiar dorit

DESCRIEREA FIRMEI

EUROCOR Institutul European de Cursuri prin Corespondenta
Cursuri prin corespondenta de Limbi straine, Profesionale, Calculatoare, Hobby