Operator DTP

Softwin

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Punere in pagina text si imagini dupa specificatii in Quark Xpress si InDesign).
- Prelucrare text si imagini in vederea punerii in pagina (Adobe Photoshop, Illustrator)
- Creare macheta dupa specificatii (model)
- Pregatirea documentelor pentru publicare
- Experienta in tipografie constituie un avantaj

CERINTE

EDUCATIE: Studii medii sau superioare
EXPERIENTA: minim 6 luni intr-un post similar
LIMBI STRAINE: Limba Germana nivel avansat (avantaj)

ALTE CERINTE:
- atentie la detalii, seriozitate
- flexibilitate, rezistenta la stress
- capacitatea de a lucra in echipa

BENEFICII OFERITE

- Se ofera pachet salarial motivant.
- Plan de dezvolatre profesionala.

INTUITEXT, business-unit din cadrul grupului Softwin, este liderul pietei romanesti de software educational. Solutiile de tip eTraining (instruire asistata de calculator) sunt din ce in ce mai folosite la nivel mondial, in special in companiile si organizatiile cu numar mare de angajati si numeroase birouri si filiale dispersate pe arii geografice întinse.