Operator documentare - introducere date / Administrare magazin online

Educational Marketing SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Documentarea, categorisirea, ordonarea si introducerea produselor de pe siturile furnizorilor in baza de date MS Excel, continand descrierea si fotografiile produsului;
- Actualizarea si administrarea produselor introduse prin intermediul interfetei de administrare a magazinului online;
- Analiza informatiilor relevante pe internet si elaborarea de descrieri si etichete pentru produse.

CERINTE

- cunostinte bune in domeniul modei si subculturilor alternative (rock, punk, hippie, goth etc.)
- cunostinte foarte bune de operare in Excel in special si in suita Office in general
- cunostinte de limba engleza
- minime cunostinte de administrare website-uri (chiar si experienta crearii unui blog e suficienta, de exemplu)
- minime cunostinte de prelucrare a unei fotografii digitale pentru introducerea pe site (redimensionare, taiere)
- sa detina un card catre care ii putem vira plata periodic, in functie de numarul de produse introduse
- sa detina acasa un calculator cu conexiune la internet
- atentie la detalii, meticulozitate, gandire logica si bine organizata, viteza de tastare, abilitate de invatare si intelegere, seriozitate

Constituie un atu la angajare si pentru ascensiunea ulterioara pe o pozitie manageriala in cadrul companiei minime cunostinte si experienta in:
-webdesign si programare situri,
-search engine optimization,
-administrare platforme magazine online (prestashop, magento, etc.)
-social media marketing
-copywriting (studii de comunicare, cultura generala, talent literar)
-grafica asistata de PC (Adobe, Corel etc.)
-facturare/colaborare cu banca/contabilitate primara

BENEFICII OFERITE

- posibilitati de ascensiune rapida pe pozitie manageriala si angajare full time
- lucru de acasa, de la calculatorul personal, fara deplasari
- plata fixa, motivanta, imediata si predictibila, in functie de rezultate (plata se face pe card, dupa fiecare 100 de produse introduse)
- program flexibil, fara program, fara norme si termene (pentru 100 de produse introduse sunt necesare circa 4-8 ore de munca, in functie de eficienta colaboratorului; puteti lucra part-time, full-time sau overtime in functie de disponibilitate)

Educational Marketing este o editura specializata in publicatii si portaluri educationale.