Operator Dispecer

ROSEGUR S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura receptia semnalelor emise de Sistemul Tehnic de detectie si Initiere a Starii de Alarma (SISA) si transmise de Echipamentul de Transmisie Automata a Alarmei (ETAA);
- interpreteaza si transmite in timp real informatia despre situatiile de criza, fortelor specializate de interventie;
- raspunde de luarea masurilor urgente pe linie operativa cand factorii de raspundere nu sunt prezenti;
- asigura comunicarea urgenta cu clientii prin parole prestabilite;
- asigura sesizarea prompta a serviciilor publice(politie, salvare, pompieri, etc.), precum si a celor private precizate de catre beneficiar;
- asigura comunicarea intre componentele organizationale, in cadrul sistemului si a organizatiei cu mediul extern;
- transmite in timp si precis, dispozitiile conducerii Societatii;
- completeaza corect si in totalitate documentatia operativa.

CERINTE

- sa fie absolvent de liceu;
- sa aiba calitatile fizice si psihice necesare(capacitate de comunicare, capacitate de analiza si sinteza buna, capacitate de a lua decizii rapid, corectitudine si obiectivitate, spirit de echipa, sanatate buna etc.);
- sa aiba cunostinte necesare de operare pe calculator foarte bine excel, si exploatare baze de date;
- sa cunoasca la nivel satisfacator limba engleza.
- dispus sa lucreze in ture;

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- tichete de masa

Rosegur, companie multinationala, este unul dintre liderii mondiali ai industriei serviciilor de securitate