OPERATOR DEPOZIT / MOTOSTIVUITORIST

MANPOWER Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Receptia bunurilor
- Descarcarea marfurilor din camioane, verificarea acestora in momentul sosirii, etichetarea paletilor si amplasarea acestora pe locatiile stabilite de sistemul informatic
- Picking / Pregatirea comenzilor - pregateste paletii mixati in conformitate cu comenzile clientului si respecatnd cerintele specifice ale acestuia referitor la greutati, fragilitate si volume produs
- Expedierea comenzilor
- colecteaza pe doc paletii intregi si mixati ce intra in componenta unui camion in conformiotate cu comenzile alocate respectivului camion
- Intocmirea si circulatia corespunzatoare a documentelor legate de activitatea de depozit

CERINTE

Educatie: minim 10 clase; scoala tehnica
Cerificat ISCIR ca stivuitorist
Experienta in munca - avantaj pentru o mai buna adaptabilitate

BENEFICII OFERITE

Companie multinationala de logistica
Mediu de lucru placut - oportunitati de dezvoltare