Operator Departament Export Aerian

SCHENKER

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCHENKER cauta pentru Departamentul Airfreight, OPERATOR EXPORT AERIAN pentru punctul de lucru Otopeni:
- responsabil pentru asistarea agentilor de transport in coordonarea exporturilor;
- activitatea de facturare;
- intocmirea rapoartelor.

CERINTE

-limba engl nivel mediu
-cunostinte avansate de utilizare a PC-ului (Pachetul Office;
- persoana deschisa, comunicativa, organizata, perseverenta, responsabila, cu spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- perspectiva unei cariere in cadrul unei companii multinationale;
- lucrul intr-o echipa tanara si profesionista.

DB Schenker este unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii de transport si logistica.

Cu o cifra de afaceri de 8,9 miliarde de Euro suntem:
Nr. 1 European: Transport Rutier & Feroviar;
Nr. 2 Mondial: Transport Aerian;
Nr. 3 Mondial: Transport Maritim;

Succesul firmei noastre se bazeaza pe angajatii nostri motivati si responsabili.

Punem pret pe activitatea colegiala, orientata spre lucrul in echipa, intr-o companie multiculturala si oferim posibilitati individuale de dezvoltare.

La nivel mondial avem peste 79.000 de angajati.

O echipa tanara si dinamica in peste 1500 de locatii.

Acumulam know-how global pentru a-l aplica local!

Formam si dezvoltam competentele membrilor echipei noastre!

In Romania Echipa Schenker este formata din 130 de angajati.

Avem filiale in cele mai importante puncte ale tarii: Bucuresti, Cluj, Arad & Constanta.