~ Operator Date - Departament Contabilitate

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala, Broker dde Asigurare - Reasigurare;

Responsabilitati:

- Inregistrarea si evidenta politelor de asigurare intermediate;
- Oferirea suportului in implementarea unui nou soft si in transferul de date;
- Prelucrari de date in Microsoft Excel;
- Gestiunea creantelor ??? mentinerea relatiei cu unii asiguratori si/sau clienti - in sensul avizarii sumelor de plata, urmaririi incasarilor de la acestia, reconcilierea sumelor incasate cu cele de incasat;
- Efectuarea platilor catre asiguratori, verificarea corectitudinii lor cu datele din sistem si din extrasul de cont;

CERINTE

- Studii superioare finalizate in domeniul economic;
- Experienta in domeniul contabilitatii constituie avantaj;
- Cunostinte de Limba Engleza la nivel Mediu;
- Cunostinte bune de operare PC ??? Microsoft Excel la nivel avansat;
- Abilitati de organizare si de lucru in echipa;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Posibilitate de dezvoltare intr-un mediu profesionist;

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.