Operator date

R&I ETIC SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, importanta companie de telecomunicatii din Romania, cautam un candidat potrivit pentru ocuparea pozitiei de Operator date in cadrul unui colectiv tanar si dinamic de profesionisti, care vor sa isi mareasca echipa prin includerea unei persoane dornice sa-si imbogateasca experienta si sa lucreze intr-un mediu de lucru stabil si prietenos. Activitatea sa va contribui substantial la succesul activitatii echipei, prin preluarea unor sarcini de natura logistica si administrativa de la Managerul de Proiect:

- Preia informatiile referitoare la programarea activitatilor specifice din soft-ul specializat de Project Management si le exporta in Excel;
- Mentine si actualizeaza permanent baza de date referitoare la stadiul indeplinirii activitatilor incluse in proiecte;
- Urmareste efectuarea in timp a activitatilor;
- Mentine relatia cu echipele din teren si urmareste respectarea programarilor pentru activitatile specifice;
- Mentine relatia cu unii clienti, in ceea ce priveste respectarea termenelor de executie a lucrarilor si programarea pentru interventii;
- Obtine si comunica modificarile si/sau confirmarile pentru programarile la interventii ale echipelor din teren;
- Indeplineste alte activitati specifice, sub indrumarea Managerului de Proiect.

CERINTE

Noul membru al echipei trebuie sa aiba cel putin:
- Studii mediii/superioare;
- Foarte bune cunostinte si experienta in lucrul cu baze de date in Excel;
- Rapiditate si corectitudine in prelucrarea datelor.
- Capacitate sporita de organizare si spirit de initiativa;
- Putere de concentrare si foarte mare atentie la detalii;
- Capacitate de integrare rapida intr-un colectiv tanar si dinamic;
- Punctualitate si meticulozitate;
- Abilitati de relationare si comunicare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv (in functie de experienta si realizari)
Mediu dinamic si cu expunere internationala
Colectiv tanar si profesionist
Posibilitate de avansare (in primul rand pentru persoanele cu studii superioare) intr-o pozitie de coordonare

Companie de training si recrutare, specializata in furnizarea de solutii HR complexe si personalizate, cu un portofoliu prestigios de clienti din categoria companiilor mari romanesti sau multinationale.