Operator credit control

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- centralizeaza toate informatiile legate de plati, scadente, facturi
- pregateste rapoarte/fisiere privind platile catre Dep Financiar
- transmite furnizorilor DDC informatii legate de plati
- realizeaza punctaje contabile
- operatiuni de Credit Controll (incasari debite clienti, incasari debite salariati, analiza si urmarire evolutie debite, relatie soc. de recuperare, avocatura, colaborare cu echipa de vanzari pt. recuperare,compensari,etc).

CERINTE

- studii superioare in curs sau finalizate (profil economic);
- experienta in domeniul financiar- contabil: de preferat contabilitate primara sau asistent manager;
- cunostinte MS Office (Word, Excel) avansat;
- cunostinte de limba engleza nivel mediu;
- spirit de observatie;
- gandire analitica

Infiintat in 2002, Depozitul de Carte Distributie este lider pe piata distribuitorilor de carte din Romania cu o cota de piata de peste 30%. Pe o suprafata de 2000 mp, adaposteste peste 20.000 de titluri de carte, de la peste 300 de edituri pentru care asigura o distributie nationala si internationala. Oferta DDC acopera toate domeniile de interes, de la cartea tehnica la literatura de calitate, de la manuale scolare si dictionare, pana la cartea pentru copii.