OPERATOR CONTRACTE FLOTE

SC IPSO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operatorul de Contracte Flote trebuie sa tina gestiunea contractelor flote si sa asigure buna derulare a tuturor activitatilor ce decurg din aceste contracte.

Responsabilitatile sale sunt urmatoarele:

- Tine legatura cu reteaua de service-uri Dacia ¿ Renault din tara in ceea ce privesc masinile aflate sub contract;
- Studiaza dosarele de intretinere si reparatii si isi da acordul in privinta platii facturilor;
- Verifica daca ceea ce se factureaza de catre service-urile colaboratoare corespunde cu conditiile din contract (remiza, cost manopera pe ora, corectitudinea reparatiei, corectitudinea facturarii);
- Realizeaza inregistrarea facturilor intr-o baza de date, face bonurile de comanda si transmite catre plata facturile;
- Factureaza periodic abonamentele catre clienti.

CERINTE

- Buna pregatire tehnica;
- Experienta de minim 3 ani in domeniul service auto;
- Cunostinte bune de Excel si Word;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Loialitate si integritate;
- Autonomie;
- Responsabilitate;
- Calm si diplomatie.

IPSO, filiala a societatii franceze MAGELLAN, este puternic implantata, fiind prezenta de mai multi ani in Romania.
IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:
Renault Trucks;
Automobile Renault, Dacia si Nissan;
Michelin, Continental, Goodyear;
John Deere, Kuhn si Westfaliasurge;
Mai mult de 450 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse.
Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.