Operator comenzi – Bucuresti

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

• Interactioneaza cu clienții prin telefon, e-mail sau față în față;
• Răspunde prompt solicitărilor clienților;
• Primeste si inregistreaza in sistemul IT comenzile clientilor (restaurante / statii de alimentare);
• Verifică și procesează comenzile primite de la client;
• Controlează livrarea produselor și rezolvă problemele apărute;
• Controlează și soluționează reclamațiile de calitate;
• Actualizează periodic formularul de comandă;
• Comunicarea programului de ordine pentru fiecare client;
• Mentine relatia cu clientii;
• Gestionează documentele specifice (anunțuri, facturi);
• Pregătește facturile pentru serviciile furnizate clienților;
• Ține evidența interacțiunilor clienților și a comenzilor primite;
• Înregistrează detaliile cererilor, comentariilor și plângerilor;
• Comunica și coordonează cu toate departamentele interne;
• Pregătește rapoarte lunare;
• Oferă suport managerului CS pentru a verifica eficiența departamentului CS (KPI / controlul costurilor)
• Oferă formării de inducție noilor angajați;
• Efectuează orice alte sarcini specifice, în conformitate cu cererile de conducere pentru buna desfășurare a activității

CERINTE

Candidatul ideal:

• Liceu / Licență;
• Abilități foarte bune de comunicare;
• Persoana orientată spre client;
• 2-3 ani de experiență în serviciul clienți - avantaj;
• Abilitatea de a rezolva orice conflict sau reclamații pe care clientul le-ar putea avea în conformitate cu politica companiei;
• Persoana organizată;
• Cunoștințe de Microsoft Office;
• Cunoașterea pieței logistice - avantaj;
• Engleză - nivel avansat .

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

• Tichete de masa;
• Asigurare medicala – Medicover;
• Bonus trimestrial;
• Bonus anul – echivalentul unui salariu net.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies