OPERATOR COMENZI

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Preluarea comenzilor de la clienti prin e-mail, telefon, fax;
-Asistarea clientului in elaborarea comenzii, prin furnizarea de informatii privind caracteristicile produselor, sugerarea produselor adecvate cererii, inlocuirea produselor fara stoc suficient;
-Urmareste corelarea intre datele din gestiune si cele din comenzi ( denumire clienti, denumire produse, coduri, etc) si semnaleaza orice diferenta intre ele;
-Emite facturi in softul de contabilitate;
-Inregistrarea comenzilor in sistem si transmiterea la punctele de pregatire a comenzii si monitorizarea si controlul activitatii de pregatire a marfii si facturare in vederea livrarii la clienti;
-Comunica problemele ivite in comenzi clientilor, reprezentantilor de vanzari si celor din aprovizionare;
-Opereaza comenzile de vanzare in calculator ;
-Opereaza restantele si le urmareste.

CERINTE

-Studii superioare;
-Experienta anterioara de minim 1 ani intr-o pozitie similara;
-Solide cunostinte de Excel, Outlook Express, Word;
-Lucrul intr-un soft de contabilitate-reprez. un avantaj;
-Aptitudini de vanzare si promovare;
-Foarte bune abilitati de comunicare;
-Orientare catre client, preocupare pentru satisfacerea nevoilor acestora;
-Atentie distributive;
-Capacitate rapida de invatare.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv, posibilitatea lucrului intr-o echipa tanara

Companie nationala ce are obiect de activitate importul si distributia de birotica&papetarie si productie tipografica