OPERATOR COMENZI

SC DACRIS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea comenzilor de la clienti prin e-mail, telefon, fax;
- Asistarea clientului in elaborarea comenzii, prin furnizarea de informatii privind caracteristicile produselor, sugerarea produselor adecvate cererii, inlocuirea produselor fara stoc suficient;
- Urmareste corelarea intre datele din gestiune si cele din comenzi (denumire clienti, denumire produse, coduri, etc) si semnaleaza orice diferenta intre ele;
- Emite facturi in softul de contabilitate;
- Inregistrarea comenzilor in sistem si transmiterea la punctele de pregatire a comenzii si monitorizarea si controlul activitatii de pregatire a marfii si facturare in vederea livrarii la clienti;
- Comunica problemele ivite in comenzi clientilor, reprezentantilor de vanzari si celor din aprovizionare;
- Opereaza comenzile de vanzare in calculator ;
- Opereaza restantele si le urmareste.

CERINTE

- Studii medii absolvite, de preferat economice;
- Cunostinte foarte bune operare PC (Word, Excel, Internet);
- Experienta minim 2 ani intr-un post similar;
- Cunostinte foarte bune de contabilitate primara (constituie avantaj lucrul intr-un program de contabilitate);
- Persoana deschisa, receptiva la nou, atenta la detalii, promptitudine in rezolvarea problemelor.

BENEFICII OFERITE

- contract de munca
- tichete de masa
- transport asigurat + decontare transport (pentru cei care folosesc si alte mijloace de transport pana la transportul asigurat);
- punct de lucru - OTOPENI

Grupul de firme DACRIS a fost infiintat in 1993 pentru a satisface nevoile clientilor in domeniul papetariei, biroticii si a productiei tipografice. Printr-o politica de expansiune adaptata structurii si cerintelor pietei, in numai 3 ani, grupul a deschis la Bucuresti un important punct de lucru si s-a dezvoltat apoi la nivel national. Reusind sa raspunda solicitarilor clientilor cu promptitudine, Dacris a castigat un loc important in piata.