OPERATOR COMENZI

FLORIA NETWORK SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Initiaza si finalizeaza comenzile primite;
- Preia comenzile din magazinul online sau telefonic si le introduc in sistemul informatic;
- Vinde produse clientilor potentiali si existenti
- Ofera clientilor informatii cu privire la disponibilitatea produselor, conditii si modalitati de transport si plata, informatii privind serviciile si produsele din portofoliul firmei;
- Tratarea comenzilor primite de la clienti pe diferite canale ( online, telefon, chat etc)
- Informeaza clientii cu privire la livrarea comenzilor;
- Emite documentele insotitoare si fiscale necesare expedierii coletelor;
- Mentine relatia cu clientii;
- Indeplineste obiectivele specifice fiecarui serviciu oferit clientilor

CERINTE

-Nivel avansat de cunoastere a unei limbii de circulatie internationala, de preferinta engleza;
- Experienta anterioara de minim 1 an intr-un call center/operator telefonie mobila - constituie un avantaj;
- Cunostinte de operare a calculatorului ( windows, ms office);
- Abilitati de comunicare, deschidere la sugestii, gandire pozitiva;
- Buna organizare, precizie, flexibilitate;
- Spirit de initiativa, proactivitate; dorinta de perfectionare continua;
- Orientare catre rezultate; eficienta; rezolvarea problemelor si depasirea obstacolelor ce apar;
- Spirit de echipa;
- Nivel ridicat de atentie si concentrare, abilitati multiple;
- Disponibilitate lucru in week-end, prin rotatie;
- Disponibilitate de program flexibil.

Din pasiune și grijă pentru flori am deschis Floria.ro, o florărie online care vă pune la dispoziție o gamă largă de buchete și aranjamente cu livrare gratuită în peste 50 de orase din România. La Floria veti gasi flori și buchete deosebite, veti impartasi cu noi bucuria de a oferi și primi flori, veti oferi fericire, optimism și momente speciale.