Operator CNC Laser/CNC Router

SC Concept Jupiter SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Manipulare utilaj debitare CNC Laser si CNC Router
Gestiune si notificare prin email catre superiori despre disponibilitatea materialelor din stoc
Cercetare pentru diversificare a gamei de materiale prelucrate cu ajutorul utilajelor
Organizare constanta a materialelor prin sortare si eliminare a materialelor cu dimensiuni inutilizabile.
Mentenata saptamanala a echipamentelor de lucru (Lubrifiere, curatare, completare sau inlocuire a apei din sitemul de racire al utilajelor)
Organizare si curatare unelte si dispozitive de finisare produse
Notificare prin e-mail catre superiori pentru achizitii de freze pentru debitare mecanica, unelte ce reduc timpul de prelucrare si eficientiza modul de lucru
Mentinerea depozitului si a spatiului de lucru in ordine
Perioada de proba si training 15 zile

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba urmatoarele calitati
- cunostinte de operare PC
- cunostinte software: Autocad, CorelDraw, Adobe Photoshop, Word, Excel
- cunostinte de operare aparate CNC de debitare mecanica (router) si cu Laser
- capacitate dezvoltata de lucru in echipa si contra timp
- constiinta personala de optimizare si eficientizare al procesului de debitare si respectiv lucru in echipa
- cunostinte primare de materiale si modalitate de prelucrare a acestora
- capacitate de lucru organizat
- capaciate de finisare, asamblare, ambalare produse debitate
- posesor permis de conducere categoria B
- cunostinte de limba engleza/franceza
- punctualitate
- capacitate de coordonare personala si a colegilor cu care interactionaza direct in activitatea de productie
- dorinta de dezvoltare personala si profesionala intr-un ambient creativ/artistic

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant in raport cu cantitatea si calitatea implicarii in procesul de productie si respectiv de eficentizare al modului de lucru individual si in echipa.
Bonus-uri financiare pentru atingerea de targeturi lunare sau pe perioade stabilite de comun acord.
Bonus-uri finaciare pentru proiecte executate excelent si in timp redus
Bonus-uri financiare pentru sarbatori nationale
Lucru intr-un ambient placut, creativ cu caracter artistic
Program de lucru incepand cu ora 9. Pauza de masa si relaxare in timpul zilei de 1 ora. Program integral 9-18
Training de formare in utilizarea de utilaje de debitare

SC Concept Jupiter SRL este o companie care are ca domeniu principal de activitate Design Specializat.
Atelierul nostru poate fi vizitat in zona Universitate, pe Strada Coltei, Nr.44, Parter, Sector 3 Bucuresti

Compania noastra are ca obiectiv:
- dezvoltarea si sustinerea procesul de creatie prin punere la dispozitia designerilor, resursele tehnologice nesesare materializarii ideilor.
- crearea unui flux de productie de obicte personalizate, obicte de arta, copruri de mobilier, corpuri de iluminat, accesorii vestimentare, pavilioane expozitionale, standuri de prezentare, decoratiuni.
- cercetarea de materiale cu proprietati deosebite ce imbunatatesc confortul personal atat fizic cat si spiritual
- crearea uni mediu de manifestare artistic necesar dezvoltarii personale si a mediului inconjurator
- creare de obicte ce satisfac nevoi individuale ce sporesc gradul de confort personal
- organizare de workshop-uri si traininguri pe teme stras legate cu activitatea de productie a obictelor si metode de materializare a ideilor.
- crearea unei echipe structurate eficient in raport cu domeniul de activitate