OPERATOR CNC

ATELIER 13 BIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Manipulare utilaj debitare router CNC
- Pregatirea fiserelor de prelucrare , desen vectorial, proiectare piese si subansambluri, ajustare si executie prin debitare, frezare 2D sau routare 3D
- Executia eficienta a proiectelor conform cu cerinetele de calitate impuse de superiori
- Finisarea, asamblarea, si ambalarea produselor prelucrate, dupa caz
- Estimare consum de materiale, timp de productie si cost
- Asigurarea functionarii optime a masinii si mentenanta periodica a echipamentului.
- Gestiune materiale stoc
- Preocupare constanta pentru optimizare, propunerea de materiale sau unelte noi ce eficientizeaza lucrul
- Mentinerea curateniei si organizarea spatiului de lucru si a echipamentelor
- 15 zile de proba si tranining

CERINTE

CUNOSTINTE NECESARE OCUPARII POSTULUI
- Operare PC
- Cunostinte sofware obligatorii: Autocad (foarte bine), CorelDraw (mediu), Microsoft Office (basic)
- Alte cunostinte software – constituie un avantaj: Artcam, Rhinoceros
- Experienta in operarea aparatelor de debitare si routare CNC
- Cunostinte desen tehnic si proiectare. Obligatoriu cunostinte de interpretare desen tehnic: vederi, sectiuni, tolerante, simboluri
- Minim studii medii profil tehnic

APTITUDINI NECESARE OCUPARII POSTULUI
- Capacitate de organizare si de incadrare in termene limita, rezistenta la stres
- Preocupare pentru eficientizarea procedeelor utilizate in cadrul standardelor de calitate impuse
- Atentie la detalii, spirit de observatie
- Fire dinamica, sociabila, comunicativa, care se integreaza usor in echipa
- Punctualitate si seriozitate
- Dexteritate manuala
- Rezistenta la sarcini de lucru repetitive

BENEFICII OFERITE

- Salariul creste direct proportional cu implicarea angajatului in cresterea eficientei lucrului si a calitatii serviciilor oferite de societate
- Bonusuri de performanta pentru realizarea proiectelor in timp redus in conditiile mentinerii unei calitati impecabile a produselor finite
- Program cu inceperea lucrului de la ora 9

SC Atelier 13 bis SRL este o companie cu vechime de 5 ani in domeniul designului si productiei custom made cu aplicabilitate in: arhitectura, design de obiect, decoratiuni, accesorii, machete de arhitectura, signalistica, productie publicitara, promotionale custom made, personalizari obiecte si multe altele.
Unul din motivele care au stat la baza formarii acestui brand a fost si ramane dorinta de dezvoltare si sustinere a domeniilor creative prin oferirea posibilitatilor tehnice de materializare rapida si eficienta a ideilor noastre sau ale clientilor nostri. Cateva din tehnologiile complexe utilizate in cadrul societatii sunt: prelucrarea laser si routarea CNC, termoformarea si mai nou, printarea 3D.