Operator casierie

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectuarea alimentărilor cu numerar în lei si devize, la unităţile bancii;
Asigurarea bunei desfăşurări a operaţiunilor cu numerar în lei si devize (plăţi si încasări), efectuate pentru unităţile din reţeaua bancii;
Recepţionarea, verificarea autenticităţii, sortarea si trierea numerarului în lei si devize;
Remiterea si colectarea numerarului pentru clienţii unităţilor bancii pe bază de convenţii;
Preluarea si predarea coletelor cu numerar de la Aeroportul Internaţional Otopeni si întocmirea formalităţilor şi documentelor necesare derulării operaţiunilor;
Asigurarea alimentării si retragerii de numerar, mentenanţei şi intervenţiilor tehnice uzuale la ATM-urile retelei bancii;
Validarea în sistemul informatic a operaţiunilor de ridicare si depunere numerar;
Efectuarea controlului zilnic al securităţii operaţiunilor efectuate.

Contract pe perioada determinata de 6 luni.

CERINTE

Experienta de minim 1 an pe un post similar;
Experienta in cadrul sistemului bancar – reprezinta un avantaj;
Permis de conducere : cat. B;
Cunostinte de baza operare PC;
Atentie la detalii;
Rigoare, seriozitate si responsabilitate;
Dinamism.

BENEFICII OFERITE

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.